Sömestr Tatilinde Tekir Köy Evi ve Abant Gezisi | Düzce

Sömestr Tatilinde Tekir Köy Evi ve Abant Gezisi

Etkinlik Detayları

27 Ocak Cumartesi sabahı İstanbul’a 250 km uzaklıkta Düzce'de yer alan Tekir Köy Evi’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Kalkış nokta saatleri aşağıda belirtilmiştir. Yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Yolda kahvaltı için mola vereceğiz.
Bu haftasonu konaklayacağımız köy evi, doğası ve bahçesinde bulunan çiftlik hayvanları, kışın çıtır çıtır yanan odun sobası, şömine başında yenen akşam yemekleri ve otantik havası ile keyif alacağımız bir yer. Sessiz sakin gürültüden uzak, kafa dinleyebileceğiniz bir mekan.

Tekir Köy Evi’ne vardıktan sonra odalarımıza yerleşip yürüyüş hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra araçla köy evine 16 km uzaklıkta yer alan Samandere Şelalesi’ni ziyaret edeceğiz. Uzun yürüyüş yapmak isteyenlerle şelaleden başlayarak yaylalardan geçerek Abant Gölü’ne varacağız. Uzun yürüyüş yapmak istemeyenler için aracımızla yürüyüşçülerin bitiş noktası olan Abant Gölü’ne gidip serbest zaman geçireceğiz. İsteyenler gölün etrafında 7 km’lik kolay bir yürüyüş yapabilir, faytonla gezebilir, gölün girişinde kurulan pazarda çevre köylerde üretilen ürünlerden alışveriş yapabilir.

Akşamüstü saatlerinde Tekir Köy Evi’ne dönüş ve dinlenme zamanı. Şömineli odada yöresel yemekler eşliğinde keyifli bir akşam yemeği alacağız. Yemeğin ardından eğlencemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dinlemekten keyif aldığınız müzikleri getirmeyi unutmayın. (Kumanya Öğle yemek-Akşam Yemek)

28 Ocak Pazar sabahı evsahiplerimizin Abhaz kültür geleneklerine bağlı kalarak kendi bahçelerinde yetiştirdikleri doğal ürünlerden oluşan köy kahvaltısıyla güne güzel bir başlangıç yapacağız. Kahvaltı keyfinin ardından kahvemizi de içip, öğle saatlerinde İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Vakitlice evlerimize varıyoruz. (Kahvaltı)

NOT: Tekir Köy Evinde toplam 7 oda bulunmaktadır.
Köy Evindeki 4 oda: 4 kişiliktir. Odada kendine ait wc+duş bulunmaktadır.
3 oda: 2 kişi veya istenilirse 3 kişi konaklama yapabilmektedir. Wc+duş ortak kullanımdır.
Tur ücreti: 2 kişilik odada kişi başı 420 TL
4 kişilik odada kişi başı 380 TL

Rezervasyon ve kayıt için [email protected] adresine mail atabilir veya 212 270 48 94 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Yanınızda bulunması gereken ekipmanlar: Trekking botu, yürüyüşlerde ve doğada rahat edebileceğiniz alt-üst kıyafetler, sizi sıcak tutan kıyafetler, polar, tozluk, yedek çorap ve kıyafetler, sırt çantası.

Araç kalkış nokta ve saatleri: 06.30 İncirli Eski Boyner / 06.45 Mecidiyeköy Teknosa Önü / 07.00 Kadıköy Evlendirme Önü / 07.05 Göztepe Köprüsü / 07.10 Bostancı Köprüsü / 07.20 Maltepe Köprüsü /07.30 Kartal Köprü

Fiyata Dâhil Olan Servisler:
-İstanbul-Düzce- Abant-İstanbul ulaşım
-Abant Milli Park Giriş Ücreti
- Samandere Şelale giriş ücreti
-1 Kahvaltı
-1 Akşam yemek
-1 Kumanya
-1 gece Tekir Köy Evinde konaklama
-Rehberlik hizmeti
-Seyahat sigortası

Fiyata Dâhil Olmayanlar:
-Tek kişi konaklama farkı
-İçecekler
-Özel transferler
-Kişisel Harcamalar
-Program dışındaki öğünler

Ne zaman?

27 Ocak 2018 Cumartesi Saat: 05:30

Nerede?

Kaynasli Sazköy Tekir Köy Evi
Saz Koy
Düzce

Etkinliği öner:

Etkinliği düzenleyen:

Uyku Tulumu, Düzce

Düzce içi diğer organizasyonlar