Tarihi Şehir Mardin Turu - Gezi Dünyası Gaziantep | Gaziantep

Tarihi Şehir Mardin Turu - Gezi Dünyası Gaziantep

Etkinlik Detayları

#AntepMardinde
1.TUR -> 29 EYLÜL-1 EKİM
2. TUR -> 27-29 EKİM
🔆Tarihi Şehir Mardin Turu

1.GÜN CUMA
20 Ekim Cuma Gecesi 01:00’da Celal Doğan Parkı&Üniversite Meydanı’ndan hareket ederek Tarih, Kültür ve Medeniyetler Turuna başlıyoruz ve eğlence dolu gece yolculuğumuz sonrasında ilk durağımız olan Diyarbakır’a varıyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ
Diyarbakır’a şehir merkezinde, tarihi Hasanpaşa Hanı’na varıyoruz. Burada bizler için özel olarak hazırlanmış olan meşhur KAHVALTICI KADRİ USTA’da sabah kahvaltımızı alıyoruz. Afiyetle yediğimiz Kahvaltı sonrası hemen karşımızda bulunan ve İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu camisini geziyoruz. Daha sonra Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izledikten ve on gözlü köprüyü fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır-Batman karayolu üzerinde 1147 yılında Artukoğulları döneminde inşa edilmiş olan Malabadi köprüsüne uğrayarak kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Ardından, Batman’a ulaşıyoruz. Yol üzerinde ham petrol kuyularını görerek yapımı devam eden Ilısu barajı ile sular altında kalacak olan erişilmez mağaralar anlamına gelen Hasankeyf’e varıyoruz. Restorasyon çalışmalarının devam ettiği, bu bakımdan bazı noktaların gezilemeyecek olması ihtimali bulunan YeniSaray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi yaparak Kaleden inip El Rızk Caminin kalan tek parçası olan eşsiz minaresi ve ArtukluFahrettin Karaaslan tarafından 1116 yılında yapılan orta çağın en büyük köprüsünü görerek küçük Mardin olarak adlandırılandinler diyarı Midyat ilçesine ulaşıyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk evi gezilerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Midyat’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 5* MATİAT OTEL / MİDYAT
Alışveriş Noktaları: Midyat Telkari
Günün Restoranı ve Lezzeti: Çömçe Restoran; Yöresel Yemekler

3.GÜN PAZAR
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bir başyapıt tadındaki müze kent Mardin’i tanımaya başlıyoruz. Burada ilk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi, Latifiye Camii ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camii görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binası geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek, Kasımiye medresesine ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamladıktan sonra rotamızı 1932 yılına kadar Dünya’daki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırına çeviriyoruz. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara antik kentine gidiyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını,Ardından antik dönemde Ahamanişlerintanrısı Ahura Mazda’ya inanıldığı ve bunun için de bir takım ateş kulelerinin yapıldığını öğreneceğiz. kale (Daras Anastasiupolis),köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceleyeceğiz. Bu geziler sırasın da yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde bizlere Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacaklardır. Bu güzel duygularınardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında 22:00’da Gaziantep Üniversite Meydanına&Celal Doğan Parkına varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka Gezi Dünyası turlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Günün Restoranı ve Lezzeti: Kaburga Restoran; İçli Köfte, Kaburga Dolması

🔆Gezilecek Bölgeler:
🔹Diyarbakır 🔸Hasanpaşa hanı 🔹Surlar 🔸Malabadıköprüsü 🔹Hasankeyf 🔸Midyat 🔹Telkari Pazarı🔸Konuk evi 🔹Mardin 🔸Kasımiye 🔹Ulu Camii🔸Deyrul Zaferan Manastırı 🔹Dara Antik Kenti

☀️Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
🔸Öğle Yemekleri
🔹Yolculuk Esnasındaki Akşam Yemeği
🔸Müze ve Ören Girişleri

Not: Turumuzdaki müze ve ören yerlerine giriş için şahsınıza ait MüzeKart almanız gerekmektedir. (Gaziantep’te Zeugma Müzesi’nden temin edebilirsiniz.)

🔆Ücrete Dahil Hizmetler:
🔹 Çevre Gezileri
🔸 5★ Otelimizde Konaklama
🔹 Açık Büfe Akşam Yemeği ve 2 Sabah Kahvaltısı
🔸 Profesyonel Fotoğraf Çekimi
🔹 Gezi Dünyası Özel Araçları ile Ulaşım
🔸 Gezi Dünyası Otobus İçi Çeşit İkramlar
🔹 Gezi Dünyası Refakati
🔸 Profesyonel Rehberlerlik Hizmeti
🔹 TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

✅Belirtilen Her Şey Dahil Gezi Paketi: 270TL
✅Kayıt Yaptırmanız İçin Gerekli Kapora Ücreti: 70 TL
☀️Kredi Kartlarına 9 Aya Varan Taksit İmkanı
🌟5 ve fazla kişi olan gruplarımıza GRUP İNDİRİMİ

Kapora Ödemesi, Taksit Yaptırmak, Detaylı Bilgi Almak ve Kayıt Yaptırmak İçin Lütfen İrtibat Numaramız ile İletişime Geçiniz..✔

🔔 Detaylı Bilgi & Kayıt İçin İletişim:
- Gezi Dünyası Tur Operatörü -
M.Burak ÖZDEMİR
Whatsapp&Mobile ☎️ 0551 620 96 71

🌟 Tarihi Şehir Mardin Turu Gezi Notları:
🔆YANINIZA ALIN
🔹 KİŞİSEL GİYİM EŞYALARI
🔸 DARBUKA, TEF, GİTAR vb. ENSTRÜMANLARI YANINIZDA GETİREBİLİRSİNİZ
🔹 OTOBÜSÜMÜZDE HERKESİN KENDİNE AİT PRİZİ OLACAĞINDAN ŞARJ ALETLERİNİZ İLETİŞİM İÇİN YANINIZDA OLMALI
🔸YOLCULUK SÜRESİNCE RAHAT OLABİLMENİZ İÇİN YANINIZA KÜÇÜK YASTIKLAR ALABİLİRSİNİZ

♦️ Gezi boyunca ve gezi sonrasında fotoğraf/videolarımız etkinliğimizde ve sayfalarımızda #AntepMardinde hastagi ile paylaşılacaktır.

♦️ Verilen hizmetlere göre #enuygunfiyat garantisi ile #kalite ve #güveni sunarken, sağlam dostlukların kurulduğu gezilerimizde #eğlence ve #memnuniyet garantisi de veriyoruz.

♦️ Geçmiş gezilerimize katılan misafirlerimizin de paylaşım yaptığı grubumuza katılabilirsiniz.. -> Gaziantep Gezi Dünyası /Efulimorg

- Bizim en büyük reklamımız geçmişte gezilerimize katılan katılımcılarımızdır. (Geçmiş etkinliklerimizden yapmış olduğumuz gezilerimizi inceleyebilirsiniz) Güzel bir gezi daha olması duası ile.. :)

- Turia Turizm / Gezi Dünyası Seyahat Acentesi
www.turia.com.tr

Ne zaman?

27 Ekim 2017 Cuma Saat: 01:00

Nerede?

Gezi Dünyası Gaziantep
İncilipınar mah. Gazimuhtarpaşa Bulv. Buhara İş Merk. Altı No: 20
Gaziantep

Etkinliği öner:

Etkinliği düzenleyen:

Gaziantep Etkinlik /Efulimorg, Gaziantep

Gaziantep içi diğer organizasyonlar

5. Gaziantep Kurtuluş Koşusu

23 Aralık 2018 Pazar

HEDEF 2023

01 Ocak 2023 Pazar

Kına gecesi

24 Temmuz 2018 Salı

menzuniyet balosu

04 Mart 2020 Çarşamba

رسائل الى مجهول

01 Şubat 2030 Cuma

Designs

01 Ocak 2022 Cumartesi

Bbb

25 Aralık 2023 Pazartesi