17-18 Şubat 2018 Bir Gece Konaklamalı Erciyes - Kapadokya Gezisi | Zonguldak

17-18 Şubat 2018 Bir Gece Konaklamalı Erciyes - Kapadokya Gezisi

Etkinlik Detayları

17-18 ŞUBAT 2018
ERCİYES KAPADOKYA GEZİ PROGRAMI
1. Gün 17 Şubat 2018 Cumartesi: Siz değerli konuklarımızla, 16 Şubat 2018 tarihinde, Cuma’yı Cumartesi gününe bağlayan gece, saat 23.00’da Zonguldak merkezdeki acentemizin önünde buluşuyoruz. Devrek- Ankara istikametinden Kayseri’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabah saatlerinde Kayseri’ye varıyoruz.
6000 yıllık tarihiyle, Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü büyük kenti Kayseri’ye ulaştıktan sonra, Erciyes Dağı eteklerinde yer alan Tekir Restoran’da, yöresel lezzetlerle hazırlanmış kahvaltımızı, muhteşem manzara eşliğinde yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından 3.917 m yüksekliğe sahip, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular sunan azametiyle, Kayseri’nin sembolü Erciyes Dağı’na ulaşıyoruz. Türkiye’nin beşinci Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes aynı zamanda uluslararası kış sporları merkezi ve dünyanın en iyi kayak pistlerinden birisi. Uzun yıllardır kayak tutkunlarının vazgeçilmezi olan dağın zirvesinde her mevsim kar mevcut. Ülkemizin en büyük kayak ve kış turizmi merkezlerinden olan Erciyes Dağı Kayak Merkezi’nde vereceğimiz serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz teleferik gezintisi, kayak ve kızak kayabilir, isteyen misafirlerimizde snowboard, atv, kar motoru gibi birbirinden farklı seçeneklerle eğlenebilir. Dinlenmek isteyen misafirlerimiz de eşsiz manzara fotoğrafları çekebilir, bölgedeki tesislerde çayını, salebini içebilir.
Öğle yemeği için önceden anlaştığımız saatte ve yerde buluşuyoruz. Barbekümüz hazır ve kar üzerinde siz değerli misafirlerimize sucuk ekmek ve sınırsız meşrubat ikramımızı yapıyoruz. Barbekü ziyafeti sonrası dönüş saatimize kadar serbest zaman verip karla olan eğlencemize devam ediyoruz.
Dönüş vakti geldiğinde Kayseri’den Kapadokya’ya doğru aracımızla yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir seyahat sonrası konaklama yapacağımız Kapadokya’daki 5 yıldızlı Ramada Otel’e geliyoruz. Akşam yemeğinin ardından yerli ve yabancı turistlere Türk Kültürünün tanıtılması amacıyla yapılan Türk Gecesi’ne ( EKSTRA) katılıyoruz. Eğlencenin ardından serbest zaman ve dinlenme vakti.
2. Gün 18 Şubat 2018 Pazar: Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıyoruz. Dileyen misafirlerimizle, sabah erken saatlerde hava şartları da uygun ise, Balon Turu (EKSTRA) için otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 45 dk süren, muhteşem bir heyecan ve görsel ziyafet sunan Balon Turu sonrası otelimize dönüyoruz. Tüm misafirlerimizle saat 10:00 gibi otelden ayrılıyoruz. Kapadokya Turumuza profesyonel rehberimizin anlatımlarıyla başlıyoruz. 'Güzel Atlar Ülkesi' anlamına gelen Kapadokya… Yanardağların yeryüzüne armağanı. Milyonlarca yıl öncesi Erciyes ve Hasan Dağı'nın püskürttüğü lavların kilometrelerce öteye yayılıp soğumasıyla başlayan hikâye… Gittiğinizde kendinize kızacaksınız 'ben buraya niye daha önce gelmedim' diye. Sonra göreceğiniz, gerçeküstü bir şiire benzeyen yeryüzü parçasının etkisine gireceksiniz. İlk önce Selçuklular döneminde Avanos’tan geçen ticaret yolunu kontrol için kullanılan Uçhisar Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Kapadokya bölgesini kuşbakışı yukarıdan izledikten sonra Göreme Kasabası’ndan geçerek bölgenin en büyük açık hava müzesi olan, içinde onlarca kilise, manastır, şaraphane ve şapelin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Ardından mitolojiye göre, Volkan Tanrıları’nın oluşturduğu, yağmur ve rüzgâr Tanrıları’nın elleriyle biçimlendirdiği, Kapadokya Bölgesinde gezimize devam ediyoruz. Hitit Kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen, Çömlek Atölyesi’nde çark adı verilen tezgâh üzerinde, Kızılırmak’ın kırmızı çamurunun, ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görüyor hatta kendi becerilerimizi bile sergileyebiliyoruz. Sonrası peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (keşişler vadisi)'ndaki Aziz Simeon'un inziva hücresini geziyoruz. Bu gezimizin sonrasında Ortahisar'dan geçerek Kapadokya’nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Bu mola sonrasında Ürgüp'ü panoramik olarak görüp, doğanın kendi elleriyle yaptığı çeşitli figürleri görmek için Dervent Vadisi'ne varıyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrası profesyonel rehberimiz eşliğindeki Kapadokya gezimizi tamamlayıp Zonguldak’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Zonguldak’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile acentemiz önünde vedalaşıyoruz. Bir sonraki Daloğlu Turizm gezisinde buluşmak dileğiyle.
Gitmek İstediğiniz Her Yere. Bizimle… www.dalogluturizm.com
Ücrete dâhil olan Hizmetler: *İlk gün Erciyes’te yöresel kahvaltı. *Erciyes Kayak Merkezinde Barbekü.
*Kapadokya’da 5***** otelde Yarım Pansiyon Konaklama. *Araç içi sınırsız ikram. *Zorunlu seyahat sigortası. *Profesyonel Ulaşım ve *Rehberlik Hizmeti.
Ücrete dâhil olmayan Hizmetler: *Türk Gecesi. *Balon Turu. *Müze ve ören yeri girişleri (müze kartınızı unutmayın). *Tüm şahsi harcamalar.
0 372 6660888 & 0 543 5446767
www.dalogluturizm.com
dalogluturizm & daloglu_turizm facebook.com/dalogluturizm @Daloglu Turizm

Ne zaman?

17 Şubat 2018 Cumartesi Saat: 05:00

Nerede?

Daloğlu Turizm
merkez
67600 Zonguldak

Etkinliği öner:

Etkinliği düzenleyen:

Daloğlu Turizm, Zonguldak

Zonguldak içi diğer organizasyonlar

Hasan işci

03 Aralık 2037 Perşembe

Zonguldak Evlilik

19 Mart 2019 Salı